СЛУХАТИ ОН-ЛАЙН

У кожній десятій криниці на Прикарпатті – непридатна для споживання вода

Повернутись назад

У кожній десятій криниці на Прикарпатті – непридатна для споживання вода

Проведено 1 298 досліджень за санітарно-хімічними показниками, з них 131 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 10,0%, повідомили в Івано-Франківському лабораторному центрі МОЗУ.

Вміст нітратів виявлено у 126 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 34 проби, з них – 10 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 29,4%.

Фахівці лабораторій обстежили 3 громадських каптажі, за санітарно-хімічними показниками  досліджено 15 проб, із  них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів. За бактеріологічними  показниками досліджено 13 проби, всі дослідження в межах норми.

Із  громадських колодязів досліджено 103 проби за санітарно-хімічними показниками, з них 42 не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 40,8%. Вміст нітратів виявлено у 38 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 105 проби, з них – 18 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 17,1%.

З метою посилення епідеміологічного нагляду та попередження захворювання на метгемоглобінемію направлено рекомендовані листи головам сільських рад та мешканцям, де виявили перевищення вмісту нітратів в питній воді індивідуальних криниць. У вищезазначених листах повідомлено про необхідність проведення очистки та знезараження колодязів.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з батьками дітей віком до 3-х років, у криницях яких виявили нестандартні зразки води за санітарно-хімічними показниками (підвищений вміст нітратів). Використання такої води є неприпустимим для приготування дитячого харчування,  необхідно проводити чистки і знезараження індивідуальних криниць та повторні лабораторні дослідження питної води.

Фахівці лабораторного центру повторно нагадують, що основними заходами по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років є використання для приготування їжі та питних цілей  води  гарантованої якості, а саме – бутильованої води.

Коментарії:
Додати коментарій:
Ім'я:  
E-Mail:
Коментарій:
Код
 

Повернутись назад
м.Калуш, вул.Підвальна,9 (4-поверх)

тел.: (03472) 6-65-41,
тел.: (03472) 6-04-10
   

Розробка та підтримка веб-сайтів